Bepaalde leerlingen moeten in het eerste jaar secundair onderwijs 3 extra uren Nederlands per week volgen (Het is de klassenraad van het lager onderwijs die dit beslist, zie omzendbrief).
Om te weten welke leerlingen die extra uren moeten volgen*, log je in in het schooljaar dat deze nieuwe eerstejaars starten (blauw op onderstaande schermafbeelding).
*Opgelet: Discimus stelt deze gegevens pas beschikbaar vanaf 01.07 en vanzelfsprekend op voorwaarde dat de lagere school de studiebewijzen reeds doorgestuurd heeft.
Via 'Discimus - Studiebewijzen - Raadplegen', kies je links bovenaan 'vorig schooljaar' (groen op onderstaande schermafbeelding), zodat je de studiebewijzen van de leerlingen ophaalt die ze VORIG jaar behaald hebben.
Klik daarna op de knop 'vernieuwen'.
Desgevallend zal je bij de leerlingen in kwestie zien dat ze extra uren Nederlands moeten volgen (=rood op onderstaande schermafbeelding).
Artikelen in deze sectie
- Handleiding Clausuleringen
- A-attest met uitsluiting (enkel voor 1A en 1B)
- Advies m.b.t. arbeidsbereidheid en arbeidsrijpheid
- Afdrukken lijst met leden van de klassenraad.
- Attest levensreddend handelen
- Attest regelmatige lesbijwoning (OKAN)
- Attest van uitschrijving i.p.v. C-attest voor een gedeelte van het schooljaar
- Attestering IAC leerling
- Bewijs van competenties in voltijds SO
- Clausulering(en) koppelen aan het oriënteringsattest van de leerling