Via menu Deliberatie 2.0 > Basisgegevens kan je verschillende standaardgegevens klaarzetten vóór/tijdens de deliberaties:
- uitgestelde proeven/vakantiewerk;
- motiveringen;
- adviezen;
- waarschuwingen;
- clausuleringen.
Kopiëren en lijst afdrukken
Clausuleringen worden standaard gekopieerd vanuit het vorige schooljaar.
Bij de andere data kan je er zelf voor kiezen om de data te kopiëren vanuit het vorige schooljaar of vanuit een andere school/vestiging. Kies hiervoor schooljaar/school /vestiging van waaruit je de gegevens wenst te kopiëren en klik op de groene vink om dit uit te voeren:
Daarnaast is het ook mogelijk een overzicht af te drukken via het voorziene veld 'Afdrukken: Lijst ...':
Gegevens toevoegen
Om een uitgestelde proef/vakantietaak toe te voegen klik je op het groene plusteken. Kies de datum waarom de uitgestelde proef is voorzien of wanneer het vakantiewerk ingediend dient te worden (1), selecteer het vak waarvoor deze van toepassing is (2), duid aan of het gaat om een uitgestelde proef of vakantietaak (3) en klik op de groene vink om dit te bewaren (4).
Voor meer uitleg omtrent het toevoegen van adviezen, motiveringen en waarschuwingen zie dit artikel.
Alle uitleg met betrekking tot het toevoegen van clausuleringen vind je in dit artikel.
Gegevens koppelen bij deliberatie-invoer
Via menu Deliberatie 2.0 > Deliberatie-invoer kan je een uitgestelde proef of andere koppelen.
Wijzig het resultaat van de leerling (1), klik op het betreffend tabblad (2), klap het schuifbalkje open (3) en vink de uitgestelde proef aan (4). Klik op het pijltje om de uitgestelde proef te koppelen (5) en klik tot slot op de groene vink om te bewaren (6).
Wens je de uitgestelde proef te wissen, dan selecteer je deze in het witte kader en verwijder deze met de backspace-toets. Eenmaal het witte kader leeg is, bewaar je met de groene vink.
Daarnaast is het mogelijk zelf manueel data te typen in het witte kader. Wens je bijvoorbeeld nog een uitgestelde proef toe te voegen die nog niet voorzien is, dan kan je indien gewenst ook deze gegevens manueel per leerling invoeren of wijzigen.
Dit geldt eveneens voor motiveringen, adviezen en waarschuwingen.
Voor de clausulering werkt dit enigszins anders. De precieze werkwijze vind je in dit artikel.
Artikelen in deze sectie
- Handleiding Clausuleringen
- A-attest met uitsluiting (enkel voor 1A en 1B)
- Advies m.b.t. arbeidsbereidheid en arbeidsrijpheid
- Afdrukken lijst met leden van de klassenraad.
- Attest levensreddend handelen
- Attest regelmatige lesbijwoning (OKAN)
- Attest van uitschrijving i.p.v. C-attest voor een gedeelte van het schooljaar
- Attest verworven competenties
- Attestering IAC leerling
- Bepaalde info ontbreekt op het PV of is verkeerd