Bij het overzetten van leerlingen naar volgend schooljaar kan het gebeuren dat deze in volgend schooljaar een oranje/rood vakje krijgen.
Dit heeft te maken met de toelatingscontrole die automatisch wordt uitgevoerd en het resultaat weergeeft dat door Discimus wordt teruggestuurd.
Een veel voorkomend resultaat
Bij overgang naar het eerste leerjaar => Toelatingsklassenraad moet nog beslissen.
Dit betekent dat deze leerling in het derde kleuter onvoldoende halve dagen effectief aanwezig was om automatisch te worden toegelaten tot het eerste leerjaar. Dit kan je in betrokken schooljaar steeds controleren via de analyse m.b.t. groeipakket/toelating 1ste leerjaar.
Merk op: codes P komen niet in aanmerking voor de 290 halve dagen effectieve aanwezigheid die vereist zijn om automatisch te worden toegelaten tot het eerste leerjaar (cfr. BaO/2002/11).
In dat geval moet er een toelatingsklassenraad worden gehouden die al dan niet een gunstig advies kan geven om de leerling te laten starten in het eerste leerjaar. Dit resultaat wordt dan bij de inschrijving in volgend schooljaar ingevuld, bv. gunstig.
Meer info vind je in artikel 'Controle toelating 1ste leerjaar'.
Artikelen in deze sectie
- Mogelijke statussen van een inschrijving (BO)
- Stappenplan: Leerlingen inschrijven (BO)
- Welke status moet ik aanduiden? Veel voorkomende situaties bij inschrijvingen (BO)
- Anderstalige nieuwkomers aanduiden (BO)
- Automatisch ophalen van dubbele inschrijvingen (BO)
- Een leerling uitschrijven tijdens het schooljaar
- Einddatum leerling aanpassen (BO)
- Financierbaarheid -verblijfstype- Zorgthuis/trekkend (BO)
- Inschrijven van een IAC leerling
- Inschrijving annuleren (BO)