Gebruikersbeheer 2.0: Gebruikers zonder rijksregisternummer Gebruikersbeheer 2.0: Gebruikers zonder rijksregisternummer

Gebruikersbeheer 2.0: Gebruikers zonder rijksregisternummer

Om onze applicaties te gebruiken moet elke gebruiker zichzelf identificeren via de tweestapsverficatie van de Vlaamse Overheid. Er moet daarvoor een geldig rijksregisternummer aan de gebruiker gekoppeld zijn. 

Via de filter kan je eenvoudig filteren op gebruikers zonder RR-nummer:

Je kan ook individueel nakijken of er succesvol een RR-nummer gekoppeld is aan een gebruikersnaam.

Klik hiervoor de gebruiker aan, en kijk op het tabblad 'Algemene informatie' of het rijksregisternummer gekoppeld is.

 

Indien niet gekoppeld, dan moet het rijksregisternummer aangevuld worden in de module iPersoneel.

Daarvoor consulteer je het personeelslid, en ga je naar de personalia om het rijksregisternummer aan te vullen.

Personeelsleden die extern zijn kunnen eveneens toegevoegd worden in iPersoneel, zonder schoolopdracht.

Indien je iPersoneel niet gebruikt dan kan je via iBasis/iLeerlingen nog steeds contactpersonen via het menu Extra - Contactpersonen aanmaken. Dit kan bv. handig zijn voor stagiairs of CLB-medewerkers.

--------------

F.A.Q.

Wat indien een gebruiker geen rijksregisternummer, maar enkel een BIS-nummer heeft?  

Niet-Belgen beschikken niet over een rijksregisternummer. Niet-Belgen die in België werken kregen een BIS-nummer van de overheid. Voor deze gebruikers geef je het BIS-nummer in. Indien deze gebruikers zich nog nooit hebben aangemeld bij de Vlaamse Overheid zullen zij de procedure van de Vlaamse Overheid moeten volgen om hun digitale sleutel te activeren. Als deze gebruikers ondersteuning nodig hebben, kan u hen volgende link bezorgen: https://www.vlaanderen.be/aanmelden-bij-de-overheid-mijn-digitale-sleutels/digitale-sleutels-voor-niet-belgen.

Wat met webservices-gebruikers?

Voor het gebruik van onze webservices moet een gebruiker aangemaakt worden, waaraan ook een persoon gekoppeld is die hiervoor verantwoordelijk is. Voor het effectieve gebruik van de webservices, is geen tweestapsverificatie vereist. Meer info vindt u in dit artikel.