Vanaf schooljaar 2023-24 wordt de HBO5-opleiding Verpleegkunde omgevormd tot de graduaatsopleiding Basisverpleegkunde.
Na afronding ervan behaal je de titel van 'Basisverpleegkundige' (wie de bacheloropleiding Verpleegkunde met succes doorloopt krijgt de titel van 'Verpleegkundige verantwoordelijk voor de algemene zorg').
De wettelijke basis vind je in SO/2024/01.
Vanaf schooljaar 2025-26 wordt een systeem met studiepunten ingevoerd (te vergelijken met de flexibilisering in het Hoger Onderwijs) waardoor er niet langer met afdeling(sjar)en wordt gewerkt, maar met trajecten en opleidingsonderdelen.
| Voor wie reeds vroeger aan de HBO5-opleiding Verpleegkunde was begonnen zijn er overgangsmaatregelen voorzien. |
Voor schooljaar 2025-26 geldt voor de module 'Toegepaste verpleegkunde' dat wie in schooljaar 2023-24 begonnen is in de nieuwe opleiding Basisverpleegkunde moet worden ingeschreven in de nieuwe administratieve groep Module Toegepaste basisverpleegkunde (043720).
Wie in schooljaar 2022-23 (of vroeger) reeds aan de HBO5-opleiding Verpleegkunde begonnen was, wordt ingeschreven in de bestaande administratieve groep Module Toegepaste verpleegkunde (037001).
De nieuwe administratieve groep voeg je toe als afdelingsjaar. Vergeet niet ook de modules toe te voegen!
Zijn de nieuwe studenten verkeerdelijk ingeschreven in de oude administratieve groep, dan moet dit worden aangepast. Dit doe je via menu 'Leerlingen' - 'Nieuwe bestemming modulair (311) - 'Einde/begin schooljaar' (vertrekkende vanuit het nieuwe(!) schooljaar).
Heb je een koppeling met Smartschool? Dan moeten er nieuwe officiële klassen worden aangemaakt met de nieuwe administratieve groep.
Zitten "oude" en "nieuwe" studenten in dezelfde klas? Dan moet je een groep aanmaken (van het type 'Klas') waar je beide kunt aan koppelen. In een officiële klas kunnen immers maar studenten van één administratieve groep worden ingeschreven.
Artikelen in deze sectie
- Stappenplan - Deliberaties modulair & HBO5
- OLOD-resultaten van studenten die zich uitschrijven vóór de deliberatieperiode
- Stage-OLOD aanmaken
- Deliberatie op OLOD-niveau
- Klassen, OLOD- en deelgroepen koppelen aan vestigingen
- OLOD koppelen aan alle vestigingen van de school
- Traject verpleegkunde aanmaken
- OLOD-inschrijvingen
- Werken met deelgroepen
- Opleidingsonderdelen aanmaken en koppelen