Om een opleidingsonderdeel (in het vervolg van dit artikel afgekort als olod) te koppelen aan een traject ga je naar menu Organisatie >Trajecten HBO5.
In de lijst selecteer je een traject en ga je naar het tabblad 'Olod' (1).
Om een olod aan te maken (of gegevens van een bestaand olod te wijzigen) druk je op de tandwielen (Olod's beheren) (2). In het vervolgscherm druk je op de groene plus
om een olod aan te maken (3).
Je vult code, naam, omschrijving, aantal studiepunten (minimum 2), jaar (1, 2 of 3) en type verder aan.
Onder type heb je drie keuzemogelijkheden:
- Semestriële olod: olod wordt per semester georganiseerd.
- Deel 1 van jaarolod: olod wordt per schooljaar georganiseerd. Dit olod telt tijdens het eerste semester van de opleiding voor een door de school bepaald aantal studiepunten.
- Deel 2 van jaarolod: olod wordt per schooljaar georganiseerd. Dit olod telt tijdens het tweede semester van de opleiding voor het resterende aantal studiepunten.
Een jaarolod moet uitgesplitst worden in twee delen omdat het aantal studiepunten per semester wordt uitgewisseld met Discimus (cf. SO/2024/01).
Een olod van type 'Deel 1 van jaarolod' kan niet worden gedelibereerd op het einde van het semester.
Bij een opleidingsonderdeel van type 'Deel 2 van jaarolod' moet daarom het bijhorende opleidingsonderdeel van deel 1 gekoppeld worden, zodat wanneer de student geslaagd is voor deel 2 ook het aantal studiepunten van deel 1 erbij geteld wordt bij het doorsturen naar Discimus.
Als school kan je opteren om de aangemaakte OLOD te koppelen aan alle vestigingen van de school. Dit doe je door het aankruisvakje aan te vinken. Meer info hierover lees je in dit artikel.
Je kunt ook aanduiden dat er stage gekoppeld is aan de OLOD. Meer info hierover lees je in dit artikel.
Druk op de groene vink om de aangemaakte olod op te slaan.
In onderstaand scherm krijg je een overzicht van de aangemaakte opleidingsonderdelen. Hier kan je olod's toevoegen, wijzigen of verwijderen.
Om opleidingsonderdelen te koppelen aan het traject sluit je dit scherm.
De aangemaakte olod wordt weergegeven bij de niet-gekoppelde opleidingsonderdelen. Om de olod aan het traject te koppelen vink je de olod aan(1) , en druk je op de pijltjestoets
(2)
De aangemaakte olod is nu gekoppeld aan het traject. Om meerdere olod's aan het traject te koppelen, herhaal je deze bovenstaande stappen.
Artikelen in deze sectie
- Stappenplan - Deliberaties modulair & HBO5
- OLOD-resultaten van studenten die zich uitschrijven vóór de deliberatieperiode
- Stage-OLOD aanmaken
- Deliberatie op OLOD-niveau
- Klassen, OLOD- en deelgroepen koppelen aan vestigingen
- OLOD koppelen aan alle vestigingen van de school
- Traject verpleegkunde aanmaken
- OLOD-inschrijvingen
- Werken met deelgroepen
- Opleidingsonderdelen aanmaken en koppelen