Wil je de betalingen uit Twikey niet automatisch registreren in Informat via de API, dan kun je die ook in Informat/je boekhoudpakket zichtbaar maken door je codabestanden van de bank in te lezen of de betalingen via manueel afpunten toe te voegen.
De codabestanden van de bank bevatten hiervoor in de meeste gevallen de nodige details.
In sommige situaties (bv. wanneer Mollie de gekozen PSP is of bij kleinere banken) is dat mogelijks niet zo en moet je aanvullend ook in Twikey codabestanden opvragen die je in Informat inleest. In dat geval moet je in Rekeningen een dagboek voor de wachtrekening (BE71088260500969) laten aanmaken. Dit vraag je gewoon aan via rekeningen@informat.be.
Wanneer het dagboek er is, ga je als volgt te werk om de de codabestanden uit Twikey op te halen en die in te lezen:
STAP 1 - Haal de codabestanden op in Twikey:
- Ga naar Afpunten > Bestanden.
- Kies Aanmaken.
- Kies type CODA en het soort bestand (paylink of sdd):
- Klik op Aanmaken
Let op:
1. Een codabestand met de online betalingen (“betaallinks”) is vanaf de volgende
werkdag beschikbaar
2. Een codabestand met betalingen via domiciliëring (“sdd transacties”) is vanaf
de derde dag na de inningsdatum beschikbaar - Download het bestand.
STAP 2 - Lees het bestand in Informat of in je boekhoudpakket (bijvoorbeeld Exact) in:
Volg hiervoor de standaard werkwijze (zie dit artikel).
Noot: werk je met de koppeling met Exact, dan lees je de codabestanden in Exact in en synchroniseer je daarna de betalingen om die in Informat zichtbaar te maken.